^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

Dwójka wychowanków Przedszkola  Publicznego w Gromniku, tj. Julia Biel i Maksymilian Burnat pod opieką wychowawczyni mgr Renaty Pypeć przygotowali prace plastyczne i wzięli udział w V Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „Ars Astronomica” i zdobyli zaszczytne II miejsca. Po odbiór nagród i pamiątkowych dyplomów zwycięzcy wraz z wychowawczynią i rodzicami zostali zaproszeni na uroczyste otwarcie i poświęcenie Obserwatorium Astronomicznego im. Królowej Jadwigi w Rzepienniku Biskupim, które odbyło się 8 VI 2015r. Gospodarzem tej uroczystości był właściciel obserwatorium a zarazem Prezes Astronomii Novej dr BogdanWszołek. Wręczenia nagród dokonał słynny polski astronauta Mirosław Hermaszewski, który również wpisał indywidualne dedykacje dla laureatów konkursu.

W dniach 14.05.-17.05.2014r. odbyła się wycieczka nagrodowa dla uczniów naszej szkoły, zorganizowana przez biuro podróży Bavaria Tours Polskaz siedzibą w Bad Kohlgrub ( Bawaria). Z ramienia biura towarzyszyła nam pilotka – Beata Borkowska, która wykonywała swoją pracę niezwykle profesjonalnie. Opiekę nad uczestnikami sprawowały z ramienia szkoły panie Małgorzata Starzyk, Magdalena Moździerz i Aneta Styrkowiec. W wycieczce wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz sympatycy naszej szkoły. Uczniowie wytypowani przez wychowawców otrzymali dofinansowanie ze sklepiku szkolnego. Tutaj należą się podziękowania opiekunkom sklepiku, a także sprzedającym Paulinie Bąk, Agnieszce Korzeniowskiej, Julii Bednarz i Aleksandrze Wadoń, no i oczywiście wszystkim klientom.

Z Gromnika wyruszyliśmy w czwartek, o godz. 21 i do Salzburga w Austrii dotarliśmy w piątek ok. godz. 8. Aura niestety nie bardzo nam sprzyjała, było pochmurno i czasami trzeba było się schronić pod parasolem. Wczesnym rankiem mieliśmy okazję obejrzeć w autobusie fragment filmu opowiadającego o tym właśnie mieście. Na godz. 9:00 byliśmy umówieni z polską przewodniczką Izabellą Gartner, która oprowadziła nas po mieście Mozarta.

Czytaj więcej...

W dniu 13 maja 2015 r. tj. środa odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:

- godz. 15.45 dla szkoły podstawowej;

- godz. 16.30 zebranie ogólne;

- ok. godz. 17.00 dla gimnazjum.

Zapraszamy!

Po raz ósmy  odbył się w Zespole Szkół w Gromniku Przegląd Kabaretów Klasowych – „Marzanna 2015”. Pomimo, że była to sobota, czyli zwykle dzień wolny od obowiązków szkolnych, uczniowie ochoczo i bardzo licznie stawili się, aby podziwiać talenty aktorskie swoich koleżanek i kolegów. Gimnazjaliści z każdej klasy zaprezentowali skecze, do przygotowania których poświęcili mnóstwo czasu. Trzeba przyznać, że wśród naszych uczniów zaobserwować można było wiele talentów aktorskich. Godne podkreślenia jest to, że była to szansa do zaprezentowania się dla uczniów, którzy może w innych dziedzinach nie są tak wyraziści. Poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki. A w przypadku kilku klas można powiedzieć, że był wręcz  na profesjonalnym poziomie. Dlatego też jury pod przewodnictwem P. Dyrektor Haliny Karaś miało trudny orzech do zgryzienia. Niemniej jednak najbardziej spektakularny występ, który zyskał uznanie w oczach zarówno jurorów jak i publiczności przedstawiła klasa III C w kabarecie „GOPS”. 

Czytaj więcej...

Na nadchodzący czas przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

składamy najserdeczniejsze życzenia!

Niech to będzie czas radosny, spędzony w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Niech to będzie czas pełen wiary, nadziei i miłości.

Niech to będzie czas pięknego wiosennego nastroju,

przepełnionego optymizmem na lepsze jutro.

Wesołego Alleluja!

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkół w Gromniku