^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Dla jednych był to kolejny rok, a dla niektórych ostatni rok w murach Zespołu Szkół w Gromniku. O ile dla absolwentów Szkoły Podstawowej to takie symboliczne zakończenie - bo przecież zmianiają tylko piętro w naszym budynku - to dla absolwentów Gimnazjum Publicznego to zakończenie pewnego, jakże ważnego etapu w swoim życiu. Wszystkim trzecioklasistom życzymy, aby dalsze wybory były trafne, aby spełniły się plany i zamierzenia, aby wejść w dorosłość z podniesioną głowom. Wszystkim zaś wypoczywającym po całorocznym trudzie życzymy spokoju, radości, samych słonecznych dni. ODPOCZYWAJCIE BEZPIECZNIE!

Dnia 12 maja 2016 w naszej szkole odbył się V Gminny Konkurs z Języka Angielskiego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas III-VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum z Gminy Gromnik. Zasadniczym celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz kulturą krajów angielskiego obszaru językowego  (Wielka Brytania, USA), a pośrednio sprawdzenie umiejętności językowych nabytych podczas nauki. Uczestnicy Konkursu wykazali się wiedzą przewidzianą w programie szkolnym dla Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

W tegorocznej Edycji konkursu wzięło udział 87 uczniów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Czytaj więcej...

Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności twórczych w konkursie „Posegregowani”, zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. Uczestnicy wykonali różne przedmioty użytkowe z odpadów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród 250 prac, I miejsce zdobyła Joanna Osysko z klasy 2b, która zrobiła psa – zabawkę. II miejsce otrzymała Wiktoria Sówka z klasy 3c, twórczyni torebki.

A. Karplewicz

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do udziału w Programie Insta.Ling dla Szkół. Program ten to strona internetowa stworzona przez zespół lingwistów i językowców, mająca na celu ułatwić uczniom naukę słownictwa. Korzystanie z niej jest bezpłatne i nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. W chwili obecnej umożliwia naukę słówek języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz ortografii polskiej. Jest systemem do nauki nowych słówek, pozwala także na utrwalenie poznanego już słownictwa, a nauczycielom umożliwia kontrolę postępów i systematyczności pracy uczniów poprzez dostarczanie szczegółowych raportów.

Ideą przyświecającą twórcą Programu Insta.Ling była chęć stworzenia narzędzia umożliwiającego efektywną i nie problematyczną naukę słownictwa oraz metodę zachęcającą uczniów do krótkiej, trwającej od kilku do kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.

Czytaj więcej...

Rok 2016 to rok jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski. Z tej okazji 13 czerwca br. w Zespole Szkół w Gromniku odbył się Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej.
Krzewienie i podtrzymywanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych, przypomnienie drogi Polaków do wspólnoty wolnych narodów, ukazanie dążeń do wolności, walki i zmagań o niepodległość poprzez pryzmat utworów poetyckich oraz zaakcentowanie niezwykle istotnego dla polskiej poezji wątku patriotycznego, to cele i motywy, które przyświecały idei zorganizowania konkursu.

Czytaj więcej...

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach także i w tym roku dnia 23.05.2016 r. w naszej szkole odbyło się krótkie przedstawienie w języku angielskim dla uczniów klas  1 - 6 SP. Tym razem nasi uczniowie wcielili się w postacie baśni bracia Grimm pt.: "Snow White - Królewna Śnieżka".

Nasi aktorzy to:

Czytaj więcej...