^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

  2 września 2013 r. to kolejna inauguracja roku szkolnego, a jednocześnie 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uroczysta akademia...

  Czytaj
 • 4 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...
  Czytaj
 • 5 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj

27 czerwca 2014 r. - to wyjątkowa data dla uczniów nie tylko naszej szkoły. Dla jednych to zakończenie 10 - cio miesięcznych zmagań, a dla drugich to przede wszystkim początek długo wyczekiwanych wakacji. Dzień ten był dniem podsumowań, podziękowań i pożegnań, a dla najlepszych dniem wyróżnień i nagród. Żegnaliśmy nie tylko absolwentów, ale również odchodzącego z naszej szkoły i parafii ks. Marka Wojaka. To właśnie dla księdza młodzież naszej szkoły zgotowała owację na stojąco, po której ciężko było mu ukryć łzy wzruszenia. Podziękowania należą się również wszystkim pracownikom szkoły oraz dzieciom i młodzieży za pracę, trud, dobre słowo i ciepły uśmiech. Na czas wakacji życzymy samych słonecznych dni, pogody ducha i udanego, spokojnego wypoczynku.

Nauczyciel otwiera tylko drzwi,
a dorosły uczeń wejść już musi sam.

Chińskie powiedzenie


Dnia 26 czerwca odbyło się pożegnanie Absolwentów Naszego Gimnazjum. W obecności rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli i młodszych kolegów kończyli oni swoją edukację. Jest to powitanie kolejnego etapu w ich życiu, to czas podsumowań, refleksji i pożegnań. Pierwszym punktem programu było pożegnanie ich przez przedstawicieli klas drugich oraz samorząd uczniowski. Następnie zgromadzeni na sali mogli śledzić wyświetlane przez poszczególne klasy prezentacje pokazujące naszych absolwentów w trakcie trzech lat ich nauki w szkole w różnych zabawnych sytuacjach. Pożegnanie uświetnił też program artystyczny pozwalający na jeszcze jedną, pełną humoru refleksję nad szkolnym życiem. Występ trzecioklasistów był odzwierciedleniem wielkiego wkładu pracy i dowodem na to jak wielkie możliwości tkwią w uczniach. Trzeba tylko stworzyć odpowiednie warunki do ich ujawnienia. Ostatnim punktem programu był wspólny taniec do melodii „Ogniska już dogasa blask”.

     Z dużym humorem, mimo dyskretnej łezki w oku, żegnały się ze szkołą podstawową klasy 6. Zaproszeni goście oraz młodsi koledzy i koleżanki z niecierpliwością oczekiwali premierowego pokazu filmu niemego pt. „Przeminęło z ...” Trzy lata wspólnej nauki w półgodzinnej pigułce. Było co oglądać, wspominać, były uśmiechy i wzruszenie... Salwy radości budziły dowcipne komentarze bądź dialogi (wyświetlane na planszach – jak to w filmie niemym) w zaimprowizowanych scenkach.

Można pogratulować pomysłu połączonym siłom szóstaków pod niezawodnym kierunkiem wychowawczyń – pani Iwony Główczyk i pani Haliny Karaś, która mistrzowsko zmontowała całość filmu (nominacja do Oscara pewna!).

     A potem, cóż... podziękowania dla dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły - wszystkich, z którymi wypadło być na dobre i na złe... Następnie nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach. Mieli tę przyjemność również i nauczyciele wyróżnieni w całorocznej zabawie „Nauczyciel miesiąca”. Tytuł główny – nauczyciela roku otrzymała p. Iwona Główczyk, gratulujemy!

     Na koniec, żeby nie rozchodzić się w ponurych nastrojach, cała sala oddała się pląsom w rytm melodyjnej „belgijki”. Udanych wakacji i powodzenia w gimnazjum! 

Ostatni tydzień roku szkolnego to doskonały czas na podsumowania, podziękowania i nagrody. 24 czerwca odbyło się podsumowanie zmagań sportowych w szkole podstawowej i gimnazjum. Nauczyciele wychowania fizycznego przedstawili sprawozdania z osiągnięć w poszczególnych kategoriach. Wyłoniono najlepszych sportowców ostatnich 10 miesięcy. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe medale, a czołowa trójka również statuetki. Na zakończenie odbył się tradycyjnie mecz piłki nożnej uczniowie vs nauczyciele. Po zaciętej walce lepsi okazali się ci drudzy, wygrywając 7:5. Rewanż już w przyszłym roku.

W dniu 23 czerwca 2014 r. uczniowie klas drugich gimnazjum udali się do miejsca, które jest symbolem cierpienia, mordu i zagłady. KL Auschwitz był niemieckim, nazistowskim obozem koncentracyjnym, który istniał w latach 1940-1945. Ponad 3 godzinne zwiedzanie przybliżyło sposób traktowania jeńców podczas II wojny światowej. Każdy w skupieniu słuchał relacji przewodnika, oglądał wstrząsające zdjęcia i dowody tej makabrycznej zbrodni. To doskonała lekcja historii, w której każdy powinien wziąć udział.

W dniu 18.06.2014 r. w naszej szkole odbyło się krótkie przedstawienie w języku angielskim dla uczniów klas  1 - 6 SP pt. "Little Red Riding Hood - Czerwony Kapturek na wesoło".  
W postaci z bajki wcielili się uczniowie klas 4 -6.

Nasi aktorzy to:

Paula Bajorek kl. IV a - Mama Czerwonego Kapturka

Bartłomiej Kafel kl. IV a - Tata Czerwonego Kapturka

Magdalena Wójcik kl. IV a - Babcia

Miłosz Wojna - kl. IV a - Myśliwy

Mikołaj Suchan, Wojciech Uchwat, Albert Kras - kl. IV a - Drzewa

Andrzej Karciński  kl. V a - Wilk

Łukasz Kuleński kl. V a - Niedźwiedź

Natalia Gaj kl. VI b - Czerwony Kapturek

Alicja  Wójcik kl. VI b  - Lekarz

Jakub Jachimiak kl. VI a  - Narrator

Mamy nadzieję, że występ zapewnił wszystkim oglądającym dobrą zabawę, a także pozwolił na miłe spotkanie z językiem angielskim.

 

                                      Nauczyciele języka angielskiego