^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

Szanowni Rodzice

Niezmiernie miło jest nam zaprosić Państwa na przedstawienie bożonarodzeniowe "Marana tha - Przyjdź Jezu Panie" w wykonaniu Waszych dzieci. Spektakl ten spotkał się z niezwykłym aplauzem publiczności podczas swojej premiery na apelu świątecznym. Opowiada o czasach od stworzenia świata do...

Początek o godz. 15.00 w najbliższy piątek 30 stycznia 2015 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Po inscenizacji o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach, podsumowujące I półrocze bieżącego roku szkolnego.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gromniku

Kwartet wokalny z naszej szkoły w składzie: Dominika Pruchnicka, Kamila Pruchnicka, Justyna Pruchnicka i Patrycja Duda (wszystkie z klasy III a GP) zajął I miejsce w Regionalnym (obejmującym województwo podkarpackie i województwa ościenne) Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na nutę Kantyczek" w Jaśle.

Dnia 9 stycznia 2015 r. zespół został zaproszony na uroczysty koncert laureatów, który miał miejsce w Polskim Radiu Rzeszów i był transmitowany "na żywo" w tym dniu o godz. 19.00.

Dzień później dziewczyny wystąpiły w koncercie laureatów w Jasielskim Domu Kultury. Gala zgromadziła komplet publiczności wśród, których nie zabrakło samorządowców powiatu jasielskiego, przedstawicieli duchowieństwa, sponsorów, a przede wszystkim rodziców. 

Podczas tych uroczystości kwartet prezentował trzygłosowo a cappella 2 kolędy: "Nuż my dziś krześcijani" - powstałą w XVI wieku oraz jedną z najpopularniejszych "Dzisiaj w Betlejem".

W tym samym konkursie wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III a SP Julia Roman.

Jak co roku, aby umilić uczniom czas oczekiwania na Boże Narodzenie,  w naszej szkole organizowany jest szkolny konkurs „Kalendarz Adwentowy”. Na każdy dzień przewidziane jest zadanie dla całej klasy, które polega na przygotowaniu odpowiedniego stroju na dany dzień np. Dzień Kapelusza, Dzień Skarpety, Dzień w szkocką kratę, Dzień „W muszce”, Dzień Dresiarza, Dzień Rolnika.

Każdego dnia przewodniczący klas zgłaszają liczbę uczniów przebranych do opiekunów konkursu (U. Marszałek, M. Starzyk). Każdego dnia zostaje wyłoniona najlepsza klasa, z której najwięcej uczniów przebrało się. Oceniana jest pomysłowość oraz liczba gimnazjalistów zaangażowanych w naszą zabawę. Konkurs może wygrać tylko ta klasa, która potrafi się zorganizować i zachęcić do udziału jak najwięcej osób.

Konkurs ten wpisał się już na dobre w tradycję naszej szkoły. Uczniowie prześcigają się w wymyślaniu ekstrawaganckich strojów, co sprawia, że nasza szkoła w okresie Adwentu pełna jest kolorowych i uśmiechniętych gimnazjalistów.

Tegorocznym konkurs wygrała klasa I a.

Pamiętajcie - „w grupie siła, w grupie moc”;-)

                                                                                  

IV GMINNY KONKURS  JĘZYKA ANGIELSKIEGO

‘ENGLISH IS FUN’

 

Czytaj więcej...

 

 43292,58 zł

Kolejne finały WOŚP organizowane przez Zespół Szkół w Gromniku są już lokalną tradycją. My gramy od DWUDZIESTU DWÓCH lat. Podobnie było i tym razem. W niedzielę - 11 stycznia 2015 r. - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu „zagrała" w Gromniku. Nasz sztab liczył 100 wolontariuszy, wielu nauczycieli i zaprzyjaźnionych osób, którzy swoimi samochodami rozwozili kwestujących. Zaczęliśmy już przed siódmą rano.

Czytaj więcej...