^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

 Zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/16

Dyrektor Zespołu Szkół w Gromniku ogłasza rekrutację  do przedszkola na rok szkolny 2015/16. Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola składają Deklarację o kontynuacji edukacji przedszkolnej w terminie od 02 do 06 marca 2015r. Zasada kontynuacji (składania deklaracji) obowiązuje dzieci obecnie uczęszczające do przedszkola. Wypełnione deklaracje należy złożyć w przedszkolu u kierownika przedszkola

Zapisy dzieci po raz pierwszy starających się o miejsce w Przedszkolu Publicznym w Zespole Szkół w Gromniku będą  prowadzane od 9 do 31 marca 2015roku.

„Regulamin rekrutacji” jest zamieszczony na stronie internetowej Zespołu Szkół  w Gromniku  oraz na tablicy ogłoszeń przedszkola. „Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola” oraz druki oświadczeń są do pobrania na stronie internetowej Zespołu Szkół w Gromniku www.zs.gromnik.pl/ w zakładce Przedszkole Publiczne oraz w przedszkolu.

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami potwierdzającymi spełnianie kryteriów przyjmuje kierownik  przedszkola do 31 marca 2015 r.

Dzieci 5 – letnie urodzone w 2010 r.

Dziecko w wieku 5 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 5 lat. W roku szkolnym 2015/2016 obowiązkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego objęte są wszystkie dzieci urodzone w 2010 r.

            Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 16.02.2015r. w Przedszkolu  Publicznym w Zespole Szkół w  Gromniku odbył się bal karnawałowy.

            Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, tak samo jak i nauczycielki, które także dostosowały swój wygląd na tę okazję.

Czytaj więcej...

„Cała nasza gromadka, kocha babcię i dziadka”  to hasło przez dwa dni towarzyszyło dzieciom  z Przedszkola Publicznego w Zespole Szkół w Gromniku podczas występów na scenie GOK-u w Gromniku. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się    z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.

Czytaj więcej...

23 stycznia odbył się wyjazd uczniów gimnazjum na lodowisko do Tarnowa. Głównym celem wycieczki była nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach, a także integracja  uczniów. Uczestniczyła w nim młodzież z wszystkich klas pierwszych oraz z klas 2 a, 3b i 3c, w sumie 49 osób, którym towarzyszyły wychowawczynie Anna i  Wiesława Cudek, Małgorzata Starzyk i Aneta Styrkowiec. Pobyt na lodowisku trwał 2 tercje, czyli 1,5 godziny i dostarczył uczestnikom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. W galerii można obejrzeć zdjęcia  dokumentujące to wydarzenie.

Szanowni Rodzice

Niezmiernie miło jest nam zaprosić Państwa na przedstawienie bożonarodzeniowe "Marana tha - Przyjdź Jezu Panie" w wykonaniu Waszych dzieci. Spektakl ten spotkał się z niezwykłym aplauzem publiczności podczas swojej premiery na apelu świątecznym. Opowiada o czasach od stworzenia świata do...

Początek o godz. 15.00 w najbliższy piątek 30 stycznia 2015 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Po inscenizacji o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z wychowawcami w klasach, podsumowujące I półrocze bieżącego roku szkolnego.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gromniku