^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

Gromnik, 16.11. 2015

Zespół Szkół w Gromniku                                          

ul. Witosa 4

33-180 Gromnik

Nauczyciele języka niemieckiego  szkół podstawowych i gimnazjów

 powiatu tarnowskiego

Szanowni Państwo,

Zespół Szkół w Gromniku, Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z klas IV, V i VI oraz gimnazjów do wzięcia udziału w IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek  Niemieckojęzycznych,  który odbędzie się 12.01.2016 r. (wtorek) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku, ul. Jana Pawła II 11.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja „Czytam sobie w bibliotece” to pomysł na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ma ona na celu zachęcić dzieci do samodzielnego czytania. W ramach tej akcji uczniowie klas drugich szkoły podstawowej, wraz ze swoimi wychowawcami i bibliotekarzem, zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej na zajęcia literackie. Zajęcia te odbyły się 27 oraz 29 października br. Panie z biblioteki  zaprosiły dzieci w magiczną podróż za sprawą książki Rafała Witka „Maja na tropie jaja” (kl. II a i kl. II b). Wykorzystując podróżnicze gadżety, pocztówki oraz książki dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat podróży i podróżowania. Mali entuzjaści wypraw spakowali czarodziejską walizkę z akcesoriami niezbędnymi w podróży, zadeklarowali, czego należy unikać, aby bezpiecznie podróżować i jak należy zachować się w podróży, by przywieźć z niej miłe wspomnienia.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie już schyłek października i początek listopada przebiegały w Zespole Szkół pod znakiem wydarzeń upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jak co roku przed 1 listopada uczniowie wraz z opiekunami porządkowali mogiły żołnierzy z okresu I wojny światowej. Liczba cmentarzy rozsianych chociażby na terenie naszej gminy świadczy o tym, jak krwawe zmagania miały tu miejsce głównie na przełomie 1914 i 1915 r.        

Czytaj więcej...

Dnia 9 listopada 2015 r. tj. poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy.

Z żalem zawiadamiamy, że 28 października 2015 r. odszedł od nas na zawsze nasz uczeń, nasz kolega Tomasz Hekłowski. Pogrzeb odbędzie się 29 października 2015 r. o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Gromniku, skąd zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku. Będziemy mu towarzyszyć w tej ostatniej drodze. Spoczywaj w pokoju!

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

Zespołu Szkół w Gromniku

Jak pomóc zaadoptować się pierwszoklasistom w gimnazjum i „oswoić” nauczycieli? Odpowiedź jest prosta – zorganizować ognisko integracyjne. Taki był cel spotkania zaplanowanego na 15 października 2015 r.

Pogoda nieco pokrzyżowała nam plany, gdyż trudno piec kiełbaski na tle sypiącego śniegu,  ale wówczas uratowała nas niezawodna szkolna kuchnia i stołówka. Potem wspólne zabawy, zawody, nietypowe konkurencje i… szkoła da się lubić! Nie sposób pominąć też rodziców, dzięki którym mogliśmy zjeść pyszne placki.

Może to być początek pięknej tradycji w Gimnazjum Publicznym im. Orląt Lwowskich w Gromniku.