^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

Jednym z działań związanym z projektem ekologicznym  była akcja zbierania i segregacji śmieci. Urząd gminy zapewnił  uczniom rękawiczki i worki do segregacji. W dniu 21. 04 uczniowie klasy IIc uprzątnęli teren wokół szkoły, w dniu 22. 04 uczniowie klas IIa, Ia, Ib, Ic zbierali śmieci w  parku i wzdłuż przyległych ulic.

Podczas akcji zebrano 7 kg metalu, 6,5 kg tworzyw sztucznych, 1,5 kg papieru i 31,5 kg szkła.

21 kwietnia odbył się szkolny konkurs ekologiczny. Obejmował on wiadomości z ekologii i ochrony środowiska. Zawierał pytania zamknięte i otwarte. W konkursie tym wzięło udział ośmioro uczniów. Największą liczbę punktów uzyskała Wiktoria Sówka z klasy 3c.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa  w Gromniku

organizuje w roku szkolnym 2015/2016

 

 Konkurs Matematyczny „Gminny Mistrz Matematyki"

dla uczniów klas IV- VI szkół podstawowych.

Termin: 02.06.2016  godz. 12:50 (I piętro, zbiórka przy sali 27).

Rozdanie nagród i dyplomów - termin zostanie podany w późniejszym czasie.

 

Po raz pierwszy proponujemy szkołom z gminy Gromnik udział w konkursie matematycznym dla uczniów klas IV, V i VI.

REGULAMIN KONKURSU

Czytaj więcej...

Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim. 

Platon

 

Klasa Ib gimnazjum brała udział w VI edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanego przez Winiary. Korzystając z licznych materiałów dydaktycznych takich jak plakaty edukacyjne, karty pracy i książeczki z przepisami uczniowie zgłębiali tajniki projektu. Zapoznali się z zasadami zdrowego odżywiania na lekcjach wychowawczych. Opracowali quizy, konkursy a także prezentację multimedialną, która w bardzo przystępny sposób przedstawiła walory warzyw i owoców w diecie każdego człowieka. Przygotowali też przedstawienie, które propagowało jedzenie owoców i warzyw. Finałem ich działań było zorganizowanie, w GOK-u kampanii społecznej promującej zdrowe odżywianie i gotowanie, w czasie, której przygotowywali wybrane wcześniej potrawy: ciasto jogurtowo – gruszkowe, jogurtowo – brzoskwiniowe oraz jagodowe; domowe batoniki z musli, placuszki naleśnikowe a także tartę cytrynową. Podczas zmagań kulinarnych widownia wzięła udział w quizie i konkursach: o zdrowym odżywianiu i rozpoznawaniu przypraw stosowanych w naszych kuchniach. Na koniec odbyła się degustacja i ocena przygotowanych potraw.

Smaczną imprezę wsparli: Delikatesy Centrum "Hadas" Siedliska Irena Hadas oraz Sklep "Groszek" F.H.U. „TARRA-TRANS” Andrzej Kucharzyk z Gromnika, za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

Uczniowie klasy Ib

Halina Kras

Adrianna Laska

16 marca 2016 r. odbył się w Zespole Szkół w Gromniku VI Konkurs w Łamigłówkach Logicznych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W zmaganiach turniejowych wzięło udział 6 czteroosobowych drużyn ze szkoły podstawowej i 7 z gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali 5 skomplikowanych zadań logicznych, do których rozwikłania potrzebny im był otwarty umysł, konsekwencja w działaniu i współpraca w grupie. Liczba zdobytych punktów zadecydowała o miejscu drużyny.

Wyniki:

Czytaj więcej...

 

‘ENGLISH IS FUN’

 

I. IDEA I CELE KONKURSU

 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III-VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum z Gminy Gromnik. Zasadniczym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań uczniów językiem angielskim oraz kulturą krajów angielskiego obszaru językowego  (Wielka Brytania, USA), a pośrednio sprawdzenie umiejętności językowych nabytych podczas nauki. Uczestnicy Konkursu powinni wykazać się wiedzą przewidzianą w programie szkolnym dla Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Czytaj więcej...