^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

Po raz ósmy  odbył się w Zespole Szkół w Gromniku Przegląd Kabaretów Klasowych – „Marzanna 2015”. Pomimo, że była to sobota, czyli zwykle dzień wolny od obowiązków szkolnych, uczniowie ochoczo i bardzo licznie stawili się, aby podziwiać talenty aktorskie swoich koleżanek i kolegów. Gimnazjaliści z każdej klasy zaprezentowali skecze, do przygotowania których poświęcili mnóstwo czasu. Trzeba przyznać, że wśród naszych uczniów zaobserwować można było wiele talentów aktorskich. Godne podkreślenia jest to, że była to szansa do zaprezentowania się dla uczniów, którzy może w innych dziedzinach nie są tak wyraziści. Poziom tegorocznych występów był bardzo wysoki. A w przypadku kilku klas można powiedzieć, że był wręcz  na profesjonalnym poziomie. Dlatego też jury pod przewodnictwem P. Dyrektor Haliny Karaś miało trudny orzech do zgryzienia. Niemniej jednak najbardziej spektakularny występ, który zyskał uznanie w oczach zarówno jurorów jak i publiczności przedstawiła klasa III C w kabarecie „GOPS”. 

Czytaj więcej...

Na nadchodzący czas przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

składamy najserdeczniejsze życzenia!

Niech to będzie czas radosny, spędzony w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Niech to będzie czas pełen wiary, nadziei i miłości.

Niech to będzie czas pięknego wiosennego nastroju,

przepełnionego optymizmem na lepsze jutro.

Wesołego Alleluja!

 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Zespołu Szkół w Gromniku 

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gromniku informuje, iż w dniach 2, 3 oraz 7 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół w Gromniku będą - w miarę potrzeb - organizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzicom - ze względu na czas pracy - zależy na tym, by szkoła zapewniła dzieciom opiekę. W związku z tym prosimy RODZICÓW o zgłoszenie takiej potrzeby u kierownika świetlicy do dnia 1 kwietnia 2015 r. Zajęcia organizowane będą w godzinach od 8.00 do 15.00.

SZÓSTOKLASISTO!!!

Już w środę 1 kwietnia przystępujesz do swojego pierwszego ważnego w życiu sprawdzianu wiedzy i umiejętności.

Pokazać ma on czego nauczyłeś się przez 6 lat w naszej szkole.

Przygotuj odświętne ubranie, zostaw w domu kalkulator, komórkę a zabierz czarne długopisy i przybory matematyczne.

Wyśpij się przed egzaminem, zjedz dobre śniadanie i przyjdź najpóźniej o 8.40.

 

W związku ze sprawdzianem dzień 1 kwietnia 2015 roku jest dniem wolnym od zajęć szkolnych dla klas I - V szkoły podstawowej.

Uczniowie gimnazjum uczą się normalnie wg obowiązującego planu lekcji.

 

„Czytam w podróży… Herberta” to hasło ogólnopolskiej akcji społecznej, której celem jest zachęcenie do czytania poezji Z. Herberta i do popularyzacji czytelnictwa w ogóle. W tym roku odbyła się III edycja tej kampanii, której organizatorami są: Fundacja  im. Z. Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół. Partnerami projektu są: Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut im. A. Mickiewicza. Partnerem strategicznym i sponsorem III edycji kampanii jest Alior Bank.

Do tej ogólnopolskiej akcji włączyła się także nasza biblioteka szkolna oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gromniku. Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Gromniku: Natalia Gaj, Alicja Wójcik, Agnieszka Włudyka, Jakub Jachimiak (kl. I a) i Agnieszka Korzeniowska, Aleksandra Wadoń, Weronika Strekowicz, Dawid Malazdra (kl. I c) przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli języka polskiego: mgr Doroty Sowy i mgr Agnieszki Stachoń recytację wybranych utworów Z. Herberta.

Czytaj więcej...

24 marca 2014 r. odbył się w Zespole Szkół w Gromniku XIII Gminny Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjów. Organizatorami byli nauczyciele języka niemieckiego z Zespołu Szkół w Gromniku oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – Oddział Tarnów. Główne cele konkursu to motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz mobilizowanie ich do systematycznej i samodzielnej pracy, co przekłada się na podnoszenie umiejętności językowych dzieci i młodzieży. Ważnym aspektem jest też zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie, co ma wpływ na rozwój tolerancji i akceptacji wobec innych narodów. Jako istotny cel należy także wymienić  docenianie i nagradzanie wysiłków uczniów
i nauczycieli oraz integracja środowisk szkolnych w obrębie gminy. W tegorocznych zmaganiach językowych wzięło udział 43 uczestników ze szkół podstawowych w Brzozowej, Gromniku, Rzepienniku Marciszewskim i Siemiechowie oraz z gimnazjów w Gromniku i Siemiechowie.

Czytaj więcej...