^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

W dniu 21 listopada 2014 r. (tj. piątek) odbędzie się zebranie z rodzicami wg harmonogramu:

 • godz.16.00 dla szkoły podstawowej;
 • godz.16.45 dla gimnazjum.

Zapraszamy

Dnia 07.11.2014 r. w Łowczówku odbył się XXVI Złaz Patriotyczno - Turystyczny Szlakami Legionistów ,,Łowczówek 2014". Uczniowie z naszej szkoły, mimo dalekiej wędrówki, jak co roku bardzo licznie wzięli w nim udział.

Złaz ten miał na celu:

- upamiętnienie rocznicy Święta Niepodległości,

- uczczenie 100. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem,

- złożenie hołdu poległym w bitwie pod Łowczówkiem.

Kartka z historii. O bitwie słów kilka...

Czytaj więcej...

W dniu 6 listopada 2014 r. obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich. Z tej okazji uczniowie klas I gimnazjum przedstawili splamioną krwią i usłaną cierpieniem historię naszego narodu. Pokazane scenki pozwoliły odbiorcy na chwilę zadumy i refleksji nad tym co się stało, wzbudziły poczucie więzi z naszymi przodkami, którzy oddali najwyższą cenę walcząc w obronie ojczyzny.

 

Nauczyciele języka niemieckiego  szkół podstawowych i gimnazjów

 powiatu tarnowskiego

 

Szanowni Państwo,

Zespół Szkół w Gromniku, Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z klas IV, V i VI oraz gimnazjów do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek  Niemieckojęzycznych,  który odbędzie się 17.12.2014 r. (środa) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku.

Czytaj więcej...

Dnia 25 października w naszej szkole odbyła się akcja ,,Szlakiem Pamięci". Rano zebraliśmy się w wyznaczonych miejscach i poszliśmy na cmentarze, aby uporządkować mogiły żołnierzy poległych za naszą wolność. Po powrocie do szkoły - druga część, czyli Festiwal Pieśni Patriotycznych. Brawurowe wykonania znanych piosenek żołnierskich, m. in. "Nie żałujcie serca dziewczyny", "Dziś idę walczyć, mamo", czy "Dziewczyna z granatem", spotkały się z wielkim podziwem i aplauzem publiczności. Najlepsze występy zobaczymy jeszcze raz podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości. 

,,Szlakiem pamięci" ma przede wszystkim na celu propagowanie postawy patriotycznej, która niezależnie od czasów jest uniwersalna. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych jest znakomitą lekcją miłości do ojczyzny i historii, którą powinniśmy znać, pamiętać, przekazywać kolejnym pokoleniom...

Dnia 23 października w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Gromniku swoje święto obchodzili uczniowie klas pierwszych. Tego dnia 66 pierwszaków zostało pasowanych na uczniów szkoły. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd, a uczniowie do szkoły przybyli w strojach galowych. Nie zabrakło także zaproszonych gości oraz rodziców. Następnie uczniowie klas: I a, I b, I c pod kierunkiem swoich wychowawczyń przedstawili program słowno-muzyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły, a tekst ślubowania odczytał Dyrektor Zespołu Szkół mgr Zbigniew Karciński. Z kolei Dyrekcja Szkoły dokonała uroczystego pasowania wszystkich pierwszaków przy pomocy symbolicznych piór. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali obdarowani drobnymi upominkami przez swoich kolegów z klas trzecich, jak również prezentami w postaci książeczek oszczędnościowych, które wręczył Dyrektor Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Gromniku mgr Włodzimierz Stachoń. Na zakończenie uroczystości głos zabrali Dyrektor Zespołu Szkół mgr Zbigniew Karciński oraz Wójt Gminy Gromnik mgr Bogdan Stasz, życząc wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym świadectwie szkolnym. Pani Wicedyrektor mgr Ewa Białkowska przypomniała dzieciom o potrzebie noszenia odblasków nie tylko o zmierzchu, a także w ciągu dnia. Po skończonej akademii wszyscy uczniowie klas pierwszych zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a potem udali się do swoich sal lekcyjnych na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Nowym uczniom życzymy sukcesów w naszej szkole.