^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

Dyrekcja Zespołu Szkół w Gromniku informuje, iż w dniach 22, 23, 24, 29, 30 i 31 grudnia 2014 r. oraz 2 i 5 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół w Gromniku będą - w miarę potrzeb - organizowane zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzicom - ze względu na czas pracy - zależy na tym, by szkoła zapewniła dzieciom opiekę. W związku z tym prosimy RODZICÓW o zgłoszenie takiej potrzeby wychowawcom klas do 15 grudnia 2014 r. 

Zajęcia organizowane będą w godzinach od 8.00 do 15.00, a w Wigilię i Sylwestra od 8.00 do 11.30. 

 

Ponadto informujemy, że od 10 grudnia 2014 r. obowiązuje nowy plan lekcji dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

Organizator III Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych informuje, iż:

 • nastąpiła zmiana godziny rozpoczęcia konkursu z 10.00 na 11.00;
 • nie ogranicza się liczby uczestników z danej szkoły.

Pozostałe warunki pozostają bez zmian.

13 listopada 2014r. w Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach odbył się Międzygminny Konkurs Przyrodniczy dla klas IV - VI szkół podstawowych pt."Na leśnych tropach".

Organizatorem konkursu byli: Szkoła Podstawowa w Paleśnicy, Nadleśnictwo Gromnik we współpracy z Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach. Honorowy patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie.

Drużyna z  naszej szkoły w składzie: Nikola Adamska oraz Weronika Sówka (klasa VI b) zajęła II miejsce. W konkursie indywidualnym Nikola Adamska zajęła również II miejsce

Dziewczęta otrzymały upominki oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 07.11.2014 r. w Łowczówku odbył się XXVI Złaz Patriotyczno - Turystyczny Szlakami Legionistów ,,Łowczówek 2014". Uczniowie z naszej szkoły, mimo dalekiej wędrówki, jak co roku bardzo licznie wzięli w nim udział.

Złaz ten miał na celu:

- upamiętnienie rocznicy Święta Niepodległości,

- uczczenie 100. rocznicy bitwy pod Łowczówkiem,

- złożenie hołdu poległym w bitwie pod Łowczówkiem.

Kartka z historii. O bitwie słów kilka...

Czytaj więcej...

W dniu 6 listopada 2014 r. obchodziliśmy 96 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich. Z tej okazji uczniowie klas I gimnazjum przedstawili splamioną krwią i usłaną cierpieniem historię naszego narodu. Pokazane scenki pozwoliły odbiorcy na chwilę zadumy i refleksji nad tym co się stało, wzbudziły poczucie więzi z naszymi przodkami, którzy oddali najwyższą cenę walcząc w obronie ojczyzny.

 

Nauczyciele języka niemieckiego  szkół podstawowych i gimnazjów

 powiatu tarnowskiego

 

Szanowni Państwo,

Zespół Szkół w Gromniku, Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - Oddział Tarnów serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych z klas IV, V i VI oraz gimnazjów do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek  Niemieckojęzycznych,  który odbędzie się 17.12.2014 r. (środa) o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gromniku.

Czytaj więcej...