^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

14 październik - Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich ludzi związanych z oświatą. Potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. W naszej szkole w tym właśnie dniu odbyła się uroczysta akademia przedstawiająca historię polskiego szkolnictwa. Doskonały montaż słowno - muzyczny, wykonany przez uczniów szkoły podstawowej przybliżył widzowi dawne czasy, pokazał postać współczesnego nauczyciela oraz wyraził wdzięczność za trud i ogrom pracy pedagogów, pracowników obsługi i administracji. Niezwykłym prezentem dla wszystkich, zwłaszcza tych starszych obserwatorów, dzieci i młodzież przygotowały piosenki z rodzaju tych niezapomnianych, połączone z układami i scenkami tanecznymi.

18 września 2014 uczniowie z klasy I A i I B wspólnie z innymi kolegami i koleżankami z gimnazjum odbyli wycieczkę do Krynicy Zdrój.

Uczestnicy stawili się o 8:00 na zbiórkę obok budynku szkoły - skąd wyruszyli autokarem. Humory dopisywały, ponieważ słońce świeciło od samego rana. Po przyjeździe na miejsce, wszyscy wyruszyli szlakiem na Górę Parkową.

Od 10:00 każdy niecierpliwie czekał na swoją kolej, żeby zjechać ze ślizgawek na szczycie góry. Zabawa trwała do 11:30. Było mnóstwo wrażeń, śmiechu oraz krzykówJ. Drugie śniadanie uczniowie zjedli na łące. Gry i zabawy integracyjne trwały godzinę. Po południu, inną drogą, młodzież zeszła do centrum Krynicy. Podczas zwiedzania, chętni zjedli domowe lody oraz posilili się w restauracji przy deptaku. Wizyta w pijalni, relaks wokół fontann i zieleni trwał do 16:30. Gimnazjaliści, lekko zmęczeni i zadowoleni wrócili około 18:00 do Gromnika.

30 września w Zespole Szkół w Gimnazjum Publicznym im. Orląt Lwowskich odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Dziewięciu kandydatów walczyło o głosy m.in. poprzez plakaty wyborcze oraz prezentowanie swoich programów wyborczych na forum. Po zakończeniu kampanii trwającej 2 tygodnie młodzież dokonała wyboru...

1 października komisja w składzie: Donata Dębosz, Kornelia Dębosz, Mateusz Górecki, Weronika Wójcik, ogłosiła wyniki.

Przewodniczącą gimnazjum została Aneta Pruchnicka, wiceprzewodniczącą - Anna Smosna, skarbnikiem – Katarzyna Cygan, sekretarzem – Monika Korzeniowska. Oprócz tego zostały utworzone trzy sekcje: porządkowa, plastyczna i kulturalno-oświatowa. Młodzież wybrała również opiekuna samorządu.

Frekwencja wyborcza wyniosła 86%. Zostało oddanych 16% nieważnych głosów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Życzymy im zapału i sukcesów w spełnianiu wszystkich obietnic wyborczych.

W środę, 1 października  w Zespole Szkół w Gromniku odbył się Dzień Niemiecki, propagujący naszego zachodniego sąsiada i zachęcający do nauki jego języka. Został on zorganizowany przez nauczycielki języka niemieckiego Małgorzatę Starzyk i Anetę Stykowiec. W ramach imprezy  przygotowano dwa stoiska : jedno z produktami niemieckimi – Deutsche Produkte  a drugie z folderami turystycznymi – Deutschland entdecken. Uczniowie mieli okazję spróbować na pierwszym stoisku niektórych słodyczy.

Czytaj więcej...

Co roku w każdej klasie, w pierwszym miesiącu pobytu uczniów w szkole nauczyciele nauczania zintegrowanego podejmują działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, uświadomienie zagrożeń płynących z nieprzestrzegania zasad na drodze oraz nauki prawidłowych odpowiednich zachowań w ruchu drogowym. Do najciekawszych należą ćwiczenia symulacyjne i ćwiczenia w terenie - przechodzenie przez jezdnię, poznawanie dróg naszej miejscowości oraz odpowiednie zachowanie się na nich jako uczestników ruchu drogowego. Również i w tym roku szkolnym w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” dnia 17 września 2014 r. wychowawczynie klas I-III Szkoły Podstawowej w Gromniku zorganizowały dla swoich uczniów spotkanie z policjantem Ruchu Drogowego - asp. szt. panem Mariuszem Oleksym. Spotkanie miało charakter prelekcji na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Pan M. Oleksy przekazał najmłodszym odblaski mające uchronić je przed zagrożeniem na drodze, zwłaszcza po zmierzchu. Podkreślił także, że zasadne jest więc systematyczne, programowe przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i wypracowanie w nich odpowiedniej kultury komunikacyjnej, aby jak najmniej było wypadków z udziałem pieszych.

Trwa akcja „Odblaskowa szkoła” propagująca, nie tylko wśród uczniów, ideę bezpiecznego poruszania się na jednośladach.

   W ostatni letni czwartek 16  - osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej w Gromniku wraz z opiekunami brała udział w rajdzie rowerowym. Celem wyprawy były dwa warte uwagi miejsca znajdujące się na terenie sąsiedniej gminy.

    W centrum Rzepiennika Strzyżewskiego, nieopodal ośrodka zdrowia, można znaleźć pozostałości po cmentarzu żydowskim z kilkudziesięcioma dobrze zachowanymi tablicami nagrobnymi – macebami. Trudno dostępne lasy na pograniczu Rzepienników Biskupiego, Suchego i Turzy kryją obiekty prywatnego Obserwatorium Astronomicznego im. Królowej Jadwigi. Oficjalne otwarcie placówki zapowiadane jest na 8 czerwca 2015 r.

    Ciekawe obiekty i zachwycające widoki Pogórza w pełni zrekompensowały trud pokonania ponad trzydziestu kilometrów.