^Na górę
ul. Witosa 4, 33-180 Gromnik
tel/fax: 146514233
e-mail: zs@gromnik.pl

Zespół Szkół w Gromniku

 • 1 Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Publicznemu!

  Dzień 3 września 2012 roku na zawsze wpisze się w historię gromnickiej oświaty. Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Gromniku to wyjątkowe wydarzenie w dziejach naszej szkoły i miejscowości.

 • 2 „Ofiarom Rzezi Wołyńskiej 1943 – 1945” 19.06.2013

  Szczególnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły, jak również społeczności Gromnika i powiatu tarnowskiego, było uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w latach 1943 – 1945.
 • 3 Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

  9 października 2013 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Z ust wielu płynęły życzenia dla pracowników oświaty...

  Czytaj
 • 4 Narodowe Święto Niepodległości

  W dniu 12 listopada 2013 r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dla naszego gimnazjum jest to szczególna data również ze względu na to, iż wraz ze Świętem Niepodległości obchodzimy Dzień Patrona - Orląt Lwowskich.
  Czytaj
 • 5 "Był wrzesień, jest wrzesień..." Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

  1 września 2014 r. po dwumiesięcznej przerwie uczniowie Zespołu Szkół w Gromniku rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele N.M.P. w Gromniku o godz. 8:00. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9:00 rozpoczął się apel.
  Czytaj

W dniu 2 lipca 2015 r. przy świetnych warunkach pogodowych z grupą 21 gimnazjalistów Zespołu Szkół w Gromniku pod opieką nauczycieli tejże placówki wybraliśmy się rowerami na przejażdżkę po miejscowościach naszej gminy. Start rajdu spod budynku naszej szkoły i od razu pierwsza „wspinaczka” na Zalesie. Później było trochę łatwiej i po kilku minutach zawitaliśmy na Kamionce, by następnie udać się w stronę stacji narciarskiej „Jurasówka”.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie Mszą św. odprawianą w naszym kościele w piątek 26 czerwca rozpoczęliśmy ostatni dzień roku szkolnego 2014/2015. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie odbył się krótki apel na tę okoliczność, krótkie przemówienia, nagrody za wyniki w nauce, świadectwa, ostatnie spotkania z wychowawcami i... upragnione wakacje. Właśnie na ten wakacyjny czas, życzymy przede wszystkim rozwagi, by zarówno w pogodne, jaki i deszczowe dni zachować szczególną rozwagę i bezpieczeństwo. Ponadto pełnych wrażeń, radosnych wakacji oraz odpoczynku, abyśmy od 1 września wspólnie podjęli nowe wyzwania!

Ostatnia środa i czwartek przed zakończeniem roku szkolnego to w naszej szkole czas pożegnań. Żegnamy absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum. I tak po kolei w środę 24 czerwca swoich wychowanków z klas szóstych ostatni raz poprowadziły Panie Bożena Chmiel (VI a) i Magdalena Moździerz (VI c) oraz Pan Paweł Kafel (VI b). I o ile to było takie symboliczne rozstanie, bo uczniowie Ci będą uczęszczać do naszego gimnazjum, to absolwenci gimnazjum opuszczają mury naszej placówki (jako uczniowie) na zawsze. W tych dniach było wiele wspomnień, wiele miłych słów, ale także sporo dobrego humoru i.... morze łez, łez wzruszenia. Swoich podopiecznych w gimnazjum żegnali Pan Tomasz Baran (III a), Pani Małgorzata Starzyk (III b) i Pani Wiesława Cudek (III c). Wszystkim absolwentom życzymy wszelkiej pomyślności na dalszej drodze i do zobaczenia w innych, pozaszkolnych chwilach. Powodzenia!

W dniu 22.06.2015 r. w naszej szkole odbyło się krótkie przedstawienie w języku angielskim dla uczniów klas  1 - 6 SP pt. "Hansel and Gretel - Jaś i Małgosia".  
W postaci z bajki wcielili się uczniowie klas Va i Vb.

Nasi aktorzy to:

Mikołaj Suchan Va - Narrator

Paula Bajorek kl. V a - Macocha Jasia i Małgosi

Miłosz Wojna kl. V a - Tata Jasia i Małgosi

Magdalena Wójcik kl. V a - Wiedźma

Julia Sanek kl. Va - Małgosia

Szczepan Kwaśny kl. Vb - Jaś

Bartłomiej Kafel kl. V a - Noc

Jakub Pruchnicki kl IIIa SP - ptak

Uczniowe klasy III a - śpiew piosenki

 

Mamy nadzieję, że występ zapewnił wszystkim oglądającym dobrą zabawę, a także pozwolił na miłe spotkanie z językiem angielskim.

 

 

                                      Nauczyciele języka angielskiego

Urszula Marszałek

Magdalena Moździerz

Dnia 13 i 14 czerwca odbył się w Dębicy XXVI Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej Polonia Semper Fidelis. Jest to znany i ceniony w Polsce festiwal, który odbywa się 26 raz. W tym roku jury, pod dyrekcją znakomitego muzyka Pawła Adamka przyznało uczennicy Zespołu Szkół w Gromniku, Julii Roman - pierwsze miejsce. Julkę do festiwalu przygotowała Anna Gańczarczyk.

16 czerwca uczniowie  naszego gimnazjum bawili się w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. W  wyjeździe uczestniczyło 47 uczniów z klas: 1 a i b, 2 b i 3 a, b, c, którymi opiekowały się panie Małgorzata Starzyk, Agata Karplewicz, Aneta Styrkowiec i Janina Łuczkiewicz.  W parku rozrywki przebywaliśmy od godz. 10 do 15. W tym czasie każdy mógł za darmo korzystać nawet kilkakrotnie z dostępnych obiektów, a także już za swoje pieniądze zjeść lody, czy zapiekankę. Wśród opiekunek największą popularnością cieszyły się filiżanki, a uczniowie preferowali karuzelę Apollo i Circus Hopalla. Dużych i małych emocji nie brakowało. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mcdonaldzie. Do Gromnika wróciliśmy o godz. 18:30. Myślę, że dla większości był to wyjątkowo wesoły i rozrywkowy dzień, tak prawie na zakończenie roku szkolnego.

Aneta Styrkowiec