Wyjazd do Drezna i okolic receptą na udaną wycieczkę…

Jaki jest przepis na udaną wycieczkę ? Na pewno miejsce, do którego jedziemy. Dobrze aby było atrakcyjne pod względem historycznym, kulturowym, czy krajoznawczo – turystycznym. Ważna jest również grupa, która bierze udział w imprezie. Bo to ludzie tworzą atmosferę, niepowtarzalny klimat, który ma niebagatelny wpływ na poziom wyjazdu.

Byliśmy w Muzeum Auschwitz-Birkenau

14 maja, w poniedziałek, 2018 roku odbyła się szkolna wycieczka do muzeum w Oświęcimiu. Brali w niej udział uczniowie klas drugich gimnazjum i siódmych szkoły podstawowej.

Błysnął znów Trzeci Maj …

Tegoroczne majowe świętowanie rozpoczęliśmy już 30 kwietnia. W słoneczny poniedziałkowy poranek w asyście sztandarów ulicami Gromnika przeszedł biało – czerwony korowód. W ten sposób społeczność szkolna oraz zaproszeni goście uczcili przypadający 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie wzięliśmy udział w uroczystej akademii z okazji 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ekoszkoła 2018

Sukces Zespołu Szkół w Gromniku  w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym „Ekoszkoła 2018”

Do złożonego z pięciu części konkursu zgłosiło się kilkadziesiąt placówek oświatowych z Małopolski, w tym: 46 przedszkoli, 14 szkół podstawowych oraz 15 gimnazjów z kilkunastu powiatów regionu: brzeskiego, proszowickiego, limanowskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego, wielickiego, wadowickiego, tarnowskiego, bocheńskiego, krakowskiego, gorlickiego, miechowskiego, oświęcimskiego, suskiego, olkuskiego, oraz m.in. z Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa.