Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko

Pierwsza akcja charytatywna organizowana przez Samorząd Uczniowski, w tym roku szkolnym zakończyła się sukcesem. Przez miesiąc uczniowie naszej szkoły zbierali artykuły plastyczne (kredki, plastelinę, farby, ołówki, zeszyty, bloki, itp.) dla dzieci z Rzuchowej. Dzięki pomocy uczniów i rodziców zebrano sporą ilość w/w produktów.

W piątek 27 września 2019r. opiekunki SU odwiedziły Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Rzuchowej. Spotkanie miało radosny charakter, dzieci były bardzo zadowolone.

Wszystkim zaangażowanym w pomoc serdecznie dziękujemy.

Selfie+

Zespół Szkół w Gromniku bierze udział w konkursie Selfie+. Co to takiego?

Platforma selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów: Erasmus+, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, służące prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie selfie+ realizatorzy projektów mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, upowszechniać wyniki pracy nad projektem, a przede wszystkim pokazać potencjalnym przyszłym beneficjentom programów wspieranych przez Fundację, że warto z nich korzystać.

Europejski Dzień Języków

 

Obchody Europejskiego Dnia Języków połączone były z wydarzeniami promującymi projekty realizowane z Funduszy Europejskich w Zespole Szkół w Gromniku, takie jak: ponadnarodowa mobilność kadry czy uczniów.

Dzieci, młodzież i nauczyciele włączyli się we wspólne przygotowanie różnorodnych aktywności.

 

24 września dzieci z klasy VI b przygotowały typowe angielskie śniadanie. W bardzo bogatym menu znalazły się m.in. angielska herbata, pancakes, tosty, płatki z mlekiem, jajka, bekon, fasola, kiełbaski, różne ciasta i ciasteczka.

Code Week 2019

Eu Code Week to europejska inicjatywa, której celem jest promowanie kodowania. W tym roku tydzień kodowania trwał od 5 do 20 października. W ramach Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować zgłosiliśmy 11 wydarzeń.

Opowiadaliśmy o inicjatywie Code Week, odszukaliśmy stronę z zarejestrowanymi wydarzeniami. Uczniowie realizując zadania otrzymywali karty pracy i w grupach rysowali trasy dla ozobota. Tworzyli swoje matematyczne gry, uruchomili też wyobraźnię wykonując zakodowane ilustracje do bajek. Dowiedzieli się co to jest rozszerzona rzeczywistość pracując z aplikacjami Puzzle AR oraz Scottie Go. Tajniki kodowania przybliżył im też Duszek w programie Scratch.

Wiedza jest jak morze…

Święto Edukacji Narodowej to okazja do wyrażenia wdzięczności za trud kształcenia i wychowywania kolejnych pokoleń. 14 października, popularnie zwany „Dniem Nauczyciela”, jest świętem nie tylko pedagogów. Edukacja stanowi wspólny wysiłek nauczycieli, uczniów i rodziców. To od ich zgodnej, konsekwentnej współpracy zależy przyszły sukces tych, którzy przygodę ze szkołą rozpoczynają bądź niedługo będą opuszczali jej mury.