Rajd Odblaskowy 2017

Tradycją lat ubiegłych pierwsze dni jesieni nie mogły odbyć się bez Odblaskowego Rajdu na rzecz osób niepełnosprawnych. „Odblaskowy” bo chcemy wystrojeni w kamizelki i elementy odblaskowe promować bezpieczne poruszanie się po drogach naszych miejscowości. „Na rzecz niepełnosprawnych” bo każdy z uczestników mógł swoim wpisowym wspomóc inicjatywy organizowane na rzecz niepełnosprawnych.

Internetowy i Interaktywny Konkurs Matematyczny

Uczniowie klasy IVc wzięli udział w IV edycji konkursu Maks Matematyczny. Rozwiązywali 2 zadania:

1. Karuzela
Zadanie polega na wprowadzaniu 1 z 4 dostępnych liczb na ruchomą planszę poprzez dolne ramię. Celem gry jest wykonanie jak najwięcej ruchów z dzieleniem, za każdy przyznawane jest 6 punktów.

2. Kwadrat
Podczas rozgrywki należy sprawić 3 dostępnymi działaniami (mogą to być dodawania, odejmowania a nawet mnożenia – u starszych uczestników) by kwadrat wypełniony liczbami stał się magiczny, tzn. w każdym wierszu, kolumnie i przekątnych miał taką samą sumę liczb.

Dwudniowa wycieczka na trasie Gromnik-Trzcinica- Bóbrka- Solina –Wetlina- Tarnica-Gromnik, 03,04.10.2017 r.

Jesienna pora to dobry czas na szkolną wycieczkę, szczególnie taką, która pozostawi po sobie wiele niezapomnianych wrażeń. A do tego gatunku trzeba zaliczyć dwudniowy wyjazd uczniów Gimnazjum Publicznego w Gromniku na wschód naszego kraju – w kierunku pięknych polskich gór – Bieszczad. Jest to całkiem spory odcinek drogi , więc organizatorzy postanowili umilić nieco dojazd, dodając do programu niezapomniane atrakcje. Związane one były z historią naszego wspaniałego kraju, ale nie tylko. Można powiedzieć, że miały charakter wybitnie interdyscyplinarny i pozwoliły uczniom na poszerzenie wiedzy z wielu dziedzin.