100 kilometrów na stulecie niepodległości

Rok 2018 obfituje w całym kraju w liczne wydarzenia, które wpisane są w szeroki kontekst obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rajd rowerowy zorganizowany w dn. 13 – 14 września 2018 r. ramach projektu „Dumni z Niepodległej” stanowił swego rodzaju inaugurację działań społeczności Zespołu Szkół w Gromniku, których celem nadrzędnym jest upamiętnienie wspomnianej rocznicy. Teren gminy Grom

nik oraz gmin ościennych stanowił arenę krwawych zmagań pierwszego etapu „Wielkiej Wojny”. Pomiędzy jesienią 1914 a wiosną 1915 roku przez zachodnie Karpaty przebiegała linia tzw. Frontu Gorlickiego. To tutaj wojska  Austro – Węgier i Niemiec postanowiły zamknąć drogę armii rosyjskiej, która właśnie przez przełęcze karpackie zmierzała do opanowania Niziny Węgierskiej i zagrożenia samej stolicy cesarstwa – Wiedniowi. To w pobliskim Łowczówku załamujące się linie austro – węgierskie wsparli polscy legioniści, ratując je od okrążenia i całkowitego rozbicia.

Zebranie z rodzicami.

Szanowni Rodzice

We wtorek 25 września 2018 zapraszamy do budynku naszej szkoły na zebranie mające na celu poinformowanie Was o pierwszych sukcesach i ….. Waszych dzieci, o planach na najbliższy rok szkolny oraz na zapoznanie się z obowiązującymi dokumentami. Początek godz. 16.30.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Tradycyjnie mszą św. w naszym kościele parafialnym rozpoczęliśmy nowy 2018/2019 rok szkolny. Życzenia dobrych i szczęśliwych kolejnych 10-ciu miesięcy płynące od p. Ewy Białkowskiej i zaproszonych gości oraz szczególne podziękowania dla odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Haliny Kurczab… I do klas!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Gromniku 3 września 2018 r. o godz. 8.00 zainaugurujemy nowy 2018/2019 rok szkolny.  Następnie udamy się do szkoły, by oddać hołd i pamięć poległym w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz wziąć udział w uroczystości rozpoczynającej kolejne (dla niektórych pierwsze) 10 miesięcy wyzwań, przeżyć, prób… po prostu kolejny rok szkolny!

A czas nieubłaganie płynie…