Zebranie z rodzicami.

W czwartek 23 stycznia 2020 r. odbędzie się zebranie z rodzicami. Początek o godz. 16.30 dla klas I-III i o godz. 17.00 dla klas IV-VIII.

Zapraszamy!

XXVIII finał WOŚP w Gromniku – podsumowanie.

Za nami kolejny, 28 finał WOŚP, który już jest wielkim sukcesem zarówno w skali kraju, jak i w naszej miejscowości. W niedzielę – 12 stycznia 2020 r. – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu „zagrała” w Gromniku. Sztab liczył – jak zwykle – 100 wolontariuszy – w tym 14 uczniów ze szkoły Podstawowej w Siemiechowie i 2 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chojniku oraz wielu nauczycieli i zaprzyjaźnionych osób, którzy swoimi samochodami rozwozili kwestujących już od szóstej rano. Od godz. 13.30 zaczął się cykl imprez w szkole:

REKORD WOŚP W GROMNIKU!!!

89 536,75 zł

DZIĘKUJEMY!!!

Sponsorzy WOŚP:

Zakład Usługowy Złotniczy Zbigniew Kurczab, Firma Wielobranżowa„Burnat” Andrzej, Waldemar, Grzegorz Burnat,Firma„Markomp” Marcin Wójcik,Firma„ECO-INS-BUD” Jan Sterkowiec,Firma„TARRA – TRANS” Andrzej Kucharzyk,Firma„AUTO-GAZ-GROMNIK” Tomasz Reczkowski,Firma„MET – TRANS” Tadeusz Łazarek, Pani Iwona Główczyk, Firma„PRO-GS” Jacek Burnat, Bar „U CHMURKI” Katarzyna Chmura,Pasieka Wędrowna„BURNAT” Błażej, Kornel Burnat,Firma„NESAT” Krzysztof Zabawski, Firma MMKD – Garage Marek Wiśniowski, Center Fit Centrum Treningowo – Szkoleniowe Jarosław Stachoń, Kwiaciarnia„WANESSA” Bernadeta Firlit oraz Firma„EKO-ROL” Andrzej Kras

Partnerzy XXVIII Finału:

Akademia Piłkarska Champions Ciężkowice, Gminny Klub Sportowy Gromnik, Center Fit Gromnik, Młodzieżowy Klub Karate w Gromniku, Ochotnicza Straż Pożarna Gromnik, Klub Seniora w Gromniku, Pinek Bruk, Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku, Pogórze24

WOŚP zagra w Gromniku i tym razem

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się również w Gromniku. W tym roku oprócz tradycyjnych zbiórek do puszek i bloku w budynku Zespołu Szkół w Gromniku, część imprez towarzyszących będzie miała miejsce w tutejszym amfiteatrze. Po raz pierwszy w prawie 30-sto letniej historii odbędzie się ŚWIATEŁKO DO NIEBA w wersji LASEROWEJ. Szczegóły na plakatach.

Zapraszamy

Regensburg i nauka języka niemieckiego.

Sprawozdanie z mobilności językowej z programem POWER.

Mój kontakt z językiem niemieckim rozpoczął się w szkole średniej. Gdy nadarzyła się okazja, aby przypomnieć sobie język i poszerzyć swoją wiedzę, chętnie z tego skorzystałam.

Przed wyjazdem uczestniczyłam w kursie komputerowym, szkoleniu z e-Twiningu, oraz w zajęciach językowych przygotowujących na samodzielne podjęcie nauki w wybranej szkole.

Moją mobilność rozpoczęłam 21 lipca 2019 r. podróżą samochodem po autostradach Niemiec do Bawarii. Po ośmiu godzinach jazdy dotarłam do Regensburga i pojawił się „niewielki problem „ z zaparkowaniem samochodu, ponieważ szkoła zlokalizowana jest w centrum Starego Miasta. Z tej sytuacji udało mi się wyjść obronną ręką i po dwóch godzinach poszukiwań zaparkowałam samochód na dwa tygodnie tak żeby nie stracić majątku lub aby nie trafić na parking policyjny.